Intrauterīnās spirāles ievadīšana vai izņemšana narkozē

Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.

“I. Vasaraudzes privātklīnikā”:

  • tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
  • izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāleSeesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
  • ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
  • zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.

“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998.gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.

Intrauterīnās spirāles ievadīšana vai izņemšana

Kontracepcijas spirāle jeb intrauterīnā spirāle (saukta arī par IUS – intrauterīnā sistēma) ir maza izmēra T- veida formas priekšmets, kas tiek ievietots sievietes dzemdē un kuram ir kontraceptīva iedarbība. Tā var būt parastā jeb nehormonālā vai hormonālā spirāle. Kontrecepcijas spirāle ir ilgstošas iedarbības (saukta arī par ilgtermiņa) atgriezeniskā kontracepcijas metode.

Spirāles ievadīšana ir jāuztic tikai kvalificētam ārstam. Pirms intrauterīnās spirāles ievietošanas ārsts veic iegurņa un dzemdes formas, stāvokļa pārbaudes. Nehormonālo IUS pielieto tikai kontracepcijas nolūkos. Hormonālā IUS ieteicama gan ārstnieciskos, gan kontraceptīvos nolūkos.

Ārstnieciskos nolūkos hormonālo spirāli iesaka, ja ir konstatēta:

  • menorāģija (pārmērīga un ilgstoša menstruāla asiņošana);
  • endometrioze (dzemdes iekšējā slāņa- endometrija augšana ārpus dzemdes dobuma) un hroniskas sāpes iegurnī;
  • adenomioze (dzemdes ķermeņa endometrioze- endometrija/ dzemdes gļotādas ieaugšana dzemdes muskuļslanī) un dismenoreja (sāpīgas menstruācijas)
  • anēmija (dzelzs trūkums jeb mazasinība), kas saistīta ar spēcīgu menstruālu asiņošanu;
  • atsevišķos gadījumos, izmantojot hormonālo spirāli, var novērst nepieciešamību pēc histerektomijas (ķirurģiska dzemdes  izņemšana).

Kontracepcijas spirāli parasti ievada dzemdē līdz 7. menstruālā cikla dienai. Spirāle tiek ievietota dzemdē ar šauras caurulītes (saukta par ievadītāju) palīdzību, nedaudz paverot dzemdes kaklu. Neilona diedziņa pavedienam, ar kuru var spirāli izņemt, jāpaliek tā, lai tā daļa ir makstī — ārstam satverama. Procedūra kopumā aizņem ne vairāk kā piecas minūtes. Tās laikā iespējams izjust diskomfortu un arī sāpes. Tā kā mūsu organismi ir dažādi un jutības pakāpes ir dažādas, šo manipulāciju iespējams veikt gan ar īslaicīgu intravenozo narkozi, gan bez tās.

Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa
tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.

Hormonālā spirāle, intrauterīnās spirāles ievadīšana un izņemšana

Sieviete 21. gadsimtā – tā ir dažādu sarežģītu sajūtu un izpausmju gamma. Viņa ir sabiedriski aktīva, labi izglītota, sportiska un seksuāla. Tas prasa daudz laika un uzmanības, neplānotai grūtniecībai te nav vietas, bet tik ļoti gribas visu paspēt un izbaudīt. Mūsdienu farmācija dod šo iespēju – izbaudīt savu seksualitāti un neraizēties par kontracepciju.

Hormonālā spirāle, kas tiek saukta arī par intrauterīno kontracepcijas spirāli vai intrauterīno sistēmu, ir izcils mūsdienu risinājums kontracepcijai, jo tā ir droša un neprasa katru dienu par to atcerēties. Spirāle ir ilgstošas iedarbības (saukta arī par ilgtermiņa) atgriezeniskā kontracepcijas metode. Tā būs lieliska izvēle gan aktīvai biznesa sievietei, kura pagaidām neplāno grūtniecību, gan jaunajai māmiņai, kura visu uzmanību velta bērniņam. Hormonālā kontracepcijas spirāle Latvijā ir pieejama ar zīmoliem Mirena, Levosert, Fleree un Kyleen, tām ir atšķirīgs hormonu līmenis un lietošanas ilgums. Darbības ilgums ir no trīs līdz  pieciem gadiem (atkarīgs no hormonālās spirāles veida — piemēram, Mirena 5 gadi, Fleree 3 gadi).

Papildus dzimstības regulēšanai, hormonālā spirāle tiek izmantota arī ārstēšanā un profilaksē šādos gadījumos:

  • menorāģija (pārmērīga un ilgstoša menstruāla asiņošana);
  • endometrioze (dzemdes iekšējā slāņa- endometrija augšana ārpus dzemdes dobuma) un hroniskas sāpes iegurnī;
  • adenomioze (dzemdes ķermeņa endometrioze- endometrija/ dzemdes gļotādas ieaugšana dzemdes muskuļslanī) un dismenoreja (sāpīgas menstruācijas)
  • anēmija (dzelzs trūkums jeb mazasinība), kas saistīta ar spēcīgu menstruālu asiņošanu;
  • atsevišķos gadījumos, izmantojot hormonālo spirāli, var novērst nepieciešamību pēc histerektomijas (ķirurģiska dzemdes  izņemšana).

Intrauterīnās spirāles ievadīšana ir jāuztic tikai kvalificētam ārstam. Pirms hormonālās spirāles ievietošanas ārsts veic iegurņa un dzemdes formas, stāvokļa pārbaudes. Tāpat pirms izvēles par labu hormonālās spirāles ievietošanai, būtu jāveic arī STS pārbaudes, sevišķi uz gonoreju un hlamīdijām, jo to esamība var būtiski paaugstināt iespējamo iegurņa infekcijas risku pēc spirāles ievietošanas. Ievietošanas laikā maksts tiek turēta atvērta ar tādas pašas ierīces- ginekoloģiskā spoguļa,  palīdzību, kādu ārsti izmanto, lai paņemtu maksts uztriepes analīzēm.

Hormonālā spirāle tiek ievietota dzemdē ar šauras caurulītes (saukta par ievadītāju) palīdzību, nedaudz paverot dzemdes kaklu. Neilona diedziņa pavedienam, ar kuru vēlāk var spirāli izņemt, jāpaliek tā, lai tā daļa ir makstī — ārstam satverama. Procedūra kopumā aizņem ne vairāk kā piecas minūtes. Tās laikā iespējams just diskomfortu un arī sāpes. Kad ir pagājis spirāles lietošanas laiks, nedrīkst aizmirst par spirāles izņemšanu vai nomaiņu.

Hormonālās spirāles izņemšana irjāuztic tikai kvalificētam ārstam. Spirāles izņemšana ir ātrs un viegls process. Pēc tās izņemšanas sievietes auglība atgriežas samērā ātri. Pētījumi rāda, ka vidēji ir nepieciešami trīs mēneši pēc hormonālās spirāles izņemšanas, līdz sieviete varētu palikt stāvoklī. Hormonālā spirāle nav tikai kontracepcija – tas ir dzīvesveids.