Kolposkopija
Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.
“I. Vasaraudzes privātklīnikā“:
- tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
- izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāle; Seesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
- ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
- zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.
“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998. gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.
Pieteikties konsultācijai Jūs varat rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.
Kolposkopija mūsu klīnikā
Kolposkopija ir izmeklējums, kura laikā ārsts apskata jūsu dzemdes kaklu izteiktā palielinājumā, izmantojot speciālu aparatūru. Instrumentu, ko izmanto izmeklējumā, sauc par kolposkopu. Kolposkops ir mikroskops uz statīva, ar kura palīdzību ārsts var apskatīt jūsu dzemdes kakla izmaiņas daudz precīzāk un skaidrāk. apskates laikā rodas aizdomas par izmaiņām dzemdes kaklā, tiek lemts jautājums , vai jums ir nepieciešama bipsijas paņemšana. Uz kolposkopiju ārsts nosūta, ja citoloģijas analīzes rezultāts no dzemdes kakla neatbilst normai, dzemdes kakla gļotādas šūnās novēro aizdomas par priekšvēža izmaiņām vai arī atrod iekaisīgas izmaiņas, kas tiek atrastas atkārtoti, kā arī gadījumos, kad ginekologs apskates laikā, redzot dzemdes kakliņu spoguļos, konstatē, ka tas izskatās izteikti mainījies vai asiņo.
Nosacījumi, kurus ieteicams ievērot pirms izmeklējuma:
- Vislabāk šo procedūru veikt pēc menstruācijas vai menstruālā cikla vidū;
- Dienu pirms izmeklējuma nevajadzētu nodarboties ar dzimumdzīvi;
- Vismaz 7 dienas pirms izmeklējuma nelietot nekādus vaginālus medikamentus (svecītes, krēmus u.c.);
- Procedūru nav iespējams veikt menstruāciju laikā.
Izmeklēšanas laikā uz dzemdes kakla ar vates tamponu secīgā kārtībā uzklāj vairākas ķīmiskas vielas, kas iekrāso bojātos audus, lai tad labāk redzētu palielinājumā HPV (cilvēka papilomas vīrusa) skartos apgabalus, kā arī varētu labāk redzēt asinsvadu zīmējumu. Ja izmeklējot tiek atrasti apvidi ar izmaiņām, tiek veikta biopsija – padziļināta analīze, ko veic, paņemot nelielu audu gabaliņu no dzemdes kakla virsmas. Šis izmeklējums tiek veikts ar mērķi – laikus atklāt izmaiņas, kas neārstējot var novest pie dzemdes kakla vēža. Noskaidrojot diagnozi, iespējams veikt nepieciešamo ārstēšanu un izvairīties no nopietnākām sekām.
Par kolposkopiju
Vispirms ārsts uzdos Jums dažus jautājumus. Tie būs saistīti ar menstruācijām, lietoto kontracepciju un jebkādām iepriekšējām operācijām vai slimībām. Ir ļoti svarīgi lai atceraties savu pēdējo menstruāciju pirmās dienas datumu. Pārbaudes laikā, tāpat kā ginekologa apskates laikā, Jūs tiksiet lūgta noģērbties no vidukļa uz leju. Apskates laikā kopā ar Jums būs ārsts un medmāsa. Dažos gadījumos var tikt veikta atkārtota citoloģiskā pārbaude. Speciālists apskatīs dzemdes kaklu, izmantojot kolposkopu. Tas izskatās kā binoklis uz statīva, kas nepieskaras jums un netiek ievietots ķermenī. Ginekologs uztrieps šķidrumus uz dzemdes kakla, lai skaidrāk izceltu iespējamos šūnu izmaiņu apgabalus. No skartā apgabala var tikt paņemts mazs audu paraugs (biopsija). Tas var būt mazliet nepatīkami, bet tam nevajadzētu sagādāt stipras sāpes. Ir gadījumi, kad cilvēkam ir pastiprināta jutība uz izmeklējumu, bet tas ir tikai normāli, jo mums katram ir individuāla organisma reakcija uz neierastām situācijām. Iespējams, ka ārsts varēs jums uzreiz pateikt, kas ir konstatēts un/vai kāda ārstēšana ir nepieciešama. Ja tiek veikta biopsija, tad būs jāgaida histoloģiskās analīzes rezultāti. Pēc biopsijas dažas dienas ir iespējami viegli asiņaini izdalījumi, bet par to nav jāuztraucas. Pēc analīžu saņemšanas jānāk pie ārsta izrunāt analīžu rezultātus un turpmāko ārstēšanas/ novērošanas taktiku. Tiks noteikts vai ir nepieciešama ārstēšana, un, ja jā, tad kāda veida. Ir svarīgi uzticēties savam ārstam un sekot visiem norādījumiem.