Ultrasonogrāfija vēdera dobumam
Ultrasonogrāfija vēdera dobumam ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet ļoti informatīvs un ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. Ultrasonogrāfijas attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu.
Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas laikā mūsu speciālisti ar ultrasonogrāfiskās diagnostikas palīdzību izvērtē izmēru, formu un stāvokli aknām, žultspūslim un žults ceļiem, nierēm, aizkuņģa dziedzerim, liesai, urīnpūslim.
Profilakse, diagnostika un ārstniecība – ar lielu rūpību strādājam katrā no šiem segmentiem.
“I. Vasaraudzes privātklīnikā”:
- tiek ievērotas augstākās prasības sensitīvu personas datu apstrādē un diskrētā saskarsmē ar pacientu, kas ir neapstrīdami standarti klīnikas ikdienas darbā;
- izveidota sadarbība ar vairākiem uzticamiem apdrošinātājiem – AAS BTA Baltic Insurance Company; ADB Gjensidige Latvijas filiāle; Seesam Insurance AS Latvijas filiāle; Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle; AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams
- ārsti par saviem pacientiem domā arī ārpus darba laika – jo mums tiešām rūp;
- zinām, ka pacienta attieksmi veido arī vide, tāpēc ērtas, modernas un visām pacientu grupām pielāgotas telpas, kur bez steigas un patīkamā gaisotnē uzkavēties pirms vizītes, ir mūsu priekšrocība.
“I. Vasaraudzes privātklīnika” veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jau kopš 1998.gada. Līdz šodienai esam izauguši par pacientu augsti novērtētu klīniku, kurā strādā vairāk nekā 10 ārsti – savu nozaru profesionāļi.
Veicot vēdera dobuma ultrasonogrāfiju, iespējams diagnosticēt dažadu orgānu akmeņus gan žultsakmeņus, gan nierakmeņus), cistas kādā no orgāniem, gan iegūtas pataloģijas, gan iedzimtas anomālijas iekšējos orgānos, urīnpūšļa problēmas, noteikt šo orgānu iespējamās izmaiņas, agrīni atklāt slēptu pataloģiju, daļēji var atklāt arī orgānu funkciju traucējumus.
Ja parādās sāpes vēderā vai mugurā, neskaidra iemesla drudzis, gremošanas traucējumi – tad viens no visinformatīvākajiem izmeklējumiem ir vēdera dobuma ultrasonogrāfija. Hronisku saslimšanu gadījumā tā ir jāveic ne retāk kā reizi gadā, vadoties pēc ārstējoša ārsta rekomendācijām. Ultrasonogrāfijas izmeklējumu profilaktiskos nolūkos rekomendē veikt reizi gadā.
Sagatavošanās vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfijai
Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā (pirms tā nedrīkst ēst vismaz 5–6 stundas), drīkst dzert tikai ūdeni un lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus, norijot tos kopā ar ūdeni.
Ja paredzēta urīnpūšļa ultrasonogrāfija, tad 1 stundu pirms izmeklējuma jāizdzer apmēram 1 litrs šķidruma. Līdz izmeklējumam urīnpūsli iztukšot nedrīkst.
Pieteikties konsultācijai Jūs varat, rakstot uz e-pastu pieraksti@vasaraudze.lv vai zvanot pa
tālruni +371 67291777 vai +371 28007734.
Vēdera dobuma ultrasonogrāfija jeb USG vēdera dobumam
Katram orgānam un tā darbībai ir ārkārtīgi liela nozīme mūsu organismā. Mēs jūtamies labi, ja viss mūsu organisms funkcionē pilnvērtīgi un orgāni darbojas pilnvērtīgi. Ultrasonogrāfija jeb USG vēdera dobumam ir ļoti informatīvs, nekaitīgs izmeklēšanas veids, kas sniedz priekšstatu par katra orgāna darbību, formu un stāvokli.Šķidrumu saturošiem orgāniem tādiem kā žultspūslis un urīnpūslis ir nozīmīgi izvērtēt sieniņas biezumu, tās vienmērīgumu. Būtiski ir vizualizēt veidojumus- polipus vai citus labdabīgus vai ļaundabīgus veidojumus. Arī ar sieniņu nesaistītas struktūras- akmeņus, smiltis vai citas sīkas struktūras.
Veicot USG vēdera dobumam, apskatām arī aknas. Aknās iespējams diagnosticēt jebkuru tilpuma procesu. Ar ultraskaņas izmeklēšanas metodi var tikt vizualizēti lokāli iekaisuma procesi. Tiek izvērtēts aknu apjoms. Apskatām arī aizkuņģa dziedzeri, ar USG metodi iespējams diagnosticēt aizkuņģa dziedzera akūtus un hroniskus iekaisumus, tilpuma procesus- cistas, labdabīgus vai ļaundabīgus audzējus.
Tiek apskatītas arī nieres, kas novietotas tuvāk mugurai. Ar USG vēdera dobumam iespējams noteikt nieru izmērus, izvērtēt to ārējo kontūru, noteikt funkcionālo slāņu (centrālās zonas un parenhīmas) attiecības, kas izmainās akūtu un hronisku iekaisumu gadījumā. Tāpat var izvērtēt nieru bļodiņu stāvokli, vai tās nav paplašinātas sakarā ar mehānisku nosprostojumu, kas rada urīna atteces traucējumus.
Nākamais orgāns ir liesa, tā irpieskaitāma pie asins radošiem orgāniem un tā novietota kreisajā paribē. Var noteikt tās izmērus, ārējās kontūras gludumu, struktūras izmaiņas. Sevišķi svarīgi tas ir asins saslimšanu gadījumos.
USG vēdera dobumam ļoti nozīmīga ir vēdera traumu gadījumos. Ar tās palīdzību veiksmīgi var konstatēt iekšējo orgānu plīsumus, saasiņojumus orgānos vai vēdera dobumā. Orgānus, kas satur gaisu un gāzes (kā zarnas un kuņģis) ultrasonogrāfiski nevar pilnībā izvērtēt, jo rodas attēla kropļojumi un artefakti.